Kafecan Tarihçe


1998 yılında Antalya’da kurulan Kafecan, 1753 yılında kurulan; dünyanın en eski kahve şirketlerinden biri olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük kahve kavurucularından biri olan, 27.000 çalışanı, 6 milyar USD cirosuyla da Hollanda`nın 4 büyük şirketinden biri olan, 1978 yılından beri de Amerikan, bugün merkezi Chicago/USA´da bulunan, 136.000 çalışanı ve yıllık 20 milyar USD’lık cirosuyla dünya devi Sara Lee bünyesinde işleyişine devam eden Douwe Egberts Coffee Systems´i Türkiye’ye getirmiştir.

2000 yılında; 65 ülke 72 noktada distribütörlük ağı bulunan DOUWE EGBERTS’in kahve servisini kesintisiz ve sorunsuz olarak sunma becerisi dahilide;  kendi iç denetim sistemi olarak denetleme öngörüsü ile Servis mükemmelliği dalında yapılan müşteri anketi ve ziyaretleri sonrası sadece 1 distribütörün alabileceği "En iyi servis veren firma" Ödülünü almıştır. Yine aynı yıl yapılan değerlendirmeler sonucunda "En iyi girişimci firma" ödülünü de almıştır.

2002 yılında iç pazarda satış odaklı yapılanma çalışmalarına başlayan Kafecan, kısa sürede pazar payını artırmış, Antalya’da turizm sektörünün de hızla gelişmeye başlamasıyla birlikte yatırımlarına ekonomik dengeler içinde hız vermiştir. Bu gelişmeler, teknolojik yenilenme ve ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir.

2004 yılında satış odaklı yapısını pazarlama odaklı bir yapıya çeviren Kafecan, pazarın yapısına göre farklı talepleri karşılamaya başlamıştır. Ve bunun sonucu olarak da, bu yıl için düzenlenen en iyi satış ve pazarlama yapan firma yarışını kazanarak O yıl Yunanistan da yapılan Olimpiyatları, Douwe Egberts in konuğu olarak yakından izlemiştir.(Race to the Olympics July 2003 til Mach 2004)

Gene 2004, 24 Nisanında “Best Performance Against Plan 4 Years fy01-fy04” ödülünü kazanmıştır.

2009 yılına gelindiğinde ise; tüm kategorilerin en iyisi olarak ”Dünyanın En İyi Distribütör Şirketi” ödülünü Türkiye´ye, Antalya´ya getirerek büyük bir onur kazanmıştır.

Belirlenen hedefler doğrultusunda yatırımlarına ve yenilenme çalışmalarına imza atarak hem yeni yüzüne kavuşmuş hem de şirketin merkezini yeni kapasitesine hizmet verecek büyüklükteki yeni adresine taşımıştır.

2009 yılında Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) tarafından da Ticaret Sektörü ´Yılın Girişimcisi´ seçilerek büyük gururu yaşamıştır.